Porównanie produktów

Opis

O FILMIE/ Fabuła
Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

MISJA PROJEKTU/ Dlaczego powstaje ten film?
Film Witolda Ludwiga: „Zerwany kłos” powstał z kilku powodów. Z jednej strony jest debiutem fabularnym młodego zespołu filmowego powstałego przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i TV Trwam. Z drugiej strony powstał z pragnienia nowej ewangelizacji poprzez kulturę i przekonania, że kinematografia także powinna stać się areopagiem Kościoła. Trzecim powodem, było podziękowanie św. Janowi Pawłowi II za dziedzictwo Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbyły się w jego umiłowanym Krakowie.

KIM SĄ TWÓRCY?
Twórcami filmu są studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także wyrastający z niej pracownicy TV Trwam.
Ci młodzi twórcy współpracują z wybitnymi artystami z całej Polski. Należą do nich aktorzy, tancerze, 
kaskaderzy, malarze, kompozytorzy i wielu innych, którzy mają swój szlachetny wkład w artystyczną wizję filmu: „Zerwany kłos”. 

Wszystkich nas łączy pragnienie nowej ewangelizacji świata poprzez kulturę, w tym także poprzez film. 
Ufamy, że owoce naszej pracy staną się dla widzów duchową ucztą, a zarazem zaczynem głębokiej odnowy życia każdego z nas.

Finansowanie filmu
Produkcję filmu współfinansuje z 1% podatku dochodowego Fundacja Nasza Przyszłość.
Wszyscy mamy świadomość ogromnej potrzeby kształcenia i wychowania młodzieży w duchu kultury 
i tradycji narodowej, pielęgnowania polskości, a także rozwoju świadomości obywatelskiej 
i patriotycznej wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili w tym pomóc, 
a także za każde wsparcie działań Fundacji. 

Zarząd Fundacji 

Cena

23.58 zł

Vat

23%

Brutto
29.00 zł
Producent

Nasza Przyszłość 

Kategoria

Filmy