Porównanie produktów

Opis

Ks. dr Matteo Campagnaro ur. w 1892 r. w miejscowości Castelfranco Veneto (Włochy). Drugi z czworga rodzeństwa. W Polsce od 2001 r. Ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie. Doktor teologii pastoralnej, w latach 2010-2012 wikariusz w parafii NMP Matki Kościoła na Ksawerowie w Warszawie, od 2012 r. pełni funkcje Sekretarza i Kapelana Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego oraz administratora Domu Arcybiskupów Warszawskich. Od 1996 r. związany formacją i działalnością misyjno-ewangelizacyjną wspólnot Drogi Neokatechumenalnej
 
            Giussani całe swoje życie kapłańskie poświęcił trosce o wychowanie do dojrzałej wiary, aby człowiek sam mógł doświadczać, że wiara w Chrystusa jest rozumna, bo odpowiada najgłębszym wymogom każdego ludzkiego serca. Ta racjonalność wiary prowadząca do spójnego życia chrześcijańskiego, której uczy Giussani jest nadzieją dla duszpasterstwa młodzieży w Polsce, szczególnie zaś duszpasterstwa studentów. 
 
          Książka ta jest udaną próbą usystematyzowania genialnej myśli teologiczno-pastoralnej ks. Giussaniego i myślę, że będzie bardzo pożytecznym wkładem w dzieło ewangelizacji w naszym kraju, gdzie również dostrzegamy wśród wiernych postępujący brak świadomości i zrozumienia motywów naszej wiary.
 
        Niech lektura tej książki przybliży nie tylko koncepcję wychowania według myśli ks. Giussaniego, ale pomoże nam wszystkim w codziennym dawaniu świadectwa o pięknie wiary w Chrystusa.  
Fragment "Przedmowy"
Kazimierza Kardynała Nycza,
Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego
 

Cena

23.71 zł

Vat

5%

Brutto
24.90 zł
Producent

 

Kategoria

Duchowość ogólna i rozważania