Św Stanisław Kostka prowadzi nas ku darom Ducha św

Porównaj

34.90 zł

 • Id 151238
 •  Konspekty na Roraty dla dzieci
   
  Autor: Jarosław Zych
  Oprawa: miękka
  Format: 210 x 297mm
  Ilość stron: 48
  Wydawca: Dom wydawniczy Rafael

  Nota wydawcy:

  Tegoroczne konspekty kazań na roraty z udziałem dzieci będą doskonałym wprowadzeniem w tematykę obecną w polskim Kościele w 2018 roku. Pierwsza część pierwsza została poświęcona życiu św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, w związku z jubileuszem 450-lecia jego śmierci. Druga część wprowadza najmłodszych w zagadnienia związane z Duchem Świętym, darami Ducha Świętego i bierzmowaniem – zgodnie z hasłem roku duszpasterskiego 2017/2018: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
  Trudne zagadnienia zostały sprowadzone do dziecięcego poziomu pojęciowego w taki sposób, aby każde dziecko mogło wynieść z rorat podstawowe wiadomości, które będą owocować w jego dalszej edukacji religijnej. Konspekty zostały przygotowane w oparciu o zdania i frazy, które mogą stanowić w całości gotowe wypowiedzi wplecione w narrację kazania lub tworzyć plan słowa głoszonego podczas mszy roratnich.
  Każdy temat zawiera dodatkowo pytania, dzięki którym będzie możliwe nawiązanie kontaktu ze słuchaczami, oraz podsumowanie obejmujące najważniejszy przekaz z danego dnia.
  *
  Na komplet materiałów Roraty 2017 składa się:
  Zeszyt z konspektami kazań dla dzieci.
  Baner adwentowy z miejscami na naklejki uzupełniany podczas każdej Mszy roratniej.
  Pamiątki obecności w roratach dla każdego dziecka z naklejkami potwierdzającymi uczestnictwo w nich.
  Nagrody za uczestnictwo w postaci pamiątkowego kalendarza na rok 2018.
  CD zawierające nagranie oraz tekst piosenki Święty Duch, Boży Duch, a także materiały do wydrukowania: tekst Hymnu do Ducha Świętego i modlitwy do Ducha Świętego.