Porównanie produktów

Opis

Maryla zapytała mnie kiedyś: „Ojcze, codziennie odmawiam koronkę ku czci Ducha Świętego i Jego siedmiu darów, ale zbliża się święto Zesłania Ducha Świętego i chciałabym dodatkowo odmawiać jakąś szczególną modlitwę, czy mógłbyś mi jakąś doradzić?”
Jest wiele modlitw do Ducha Świętego, z których możemy korzystać według własnego uznania. Chciałbym zaproponować nowennę do Ducha Świętego, opartą na rozważaniu i upraszaniu dziewięciu „owoców Ducha Świętego”, wymienionych w Liście św. Pawła do Galacjan. Pozwólmy się prowadzić Duchowi Świętemu �" prosił Apostoł i zarazem zalecał, aby owoce te zdobywać i na ich miarę kształtować nasze życie. Podkreślał ich wagę w miłości i wolności chrześcijańskiej. Pisał: „Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa… Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” (Ga 5,16-18.22).
Nie sposób przecenić znaczenia tych owoców w naszym codziennym, chrześcijańskim życiu. Pożytecznie i mądrze jest prosić o nie w modlitwie i zabiegać w konkretnych czynach codzienności. Połączenie „nowenny do Ducha Świętego” z „koronką ku czci Ducha Świętego” może stanowić propozycję dobrego przygotowania się nie tylko do święta Zesłania Ducha Świętego, ale także do wielu innych ważnych wydarzeń naszego życia religijnego, społecznego czy osobistego.
Pamiętam do dziś �" a minęły już dwadzieścia cztery lata �" jak świadectwo o Duchu Świętym dawał pan Stanisław. Stracił pracę. Pod koniec okresu wypowiedzenia, gdy nieuchronnie zbliżała się przerażająca przyszłość bez pracy i środków do życia, sięgnął po nowennę do Ducha Świętego. Modlił się usilnie, codziennie powierzając się Duchowi Świętemu. Ostatniego dnia nowenny zatelefonował do niego jakiś nieznajomy. Zaproponował mu pracę, bo jakoś dowiedział się o jego kłopotach. Propozycja pracy, choć nie wydawała się zbyt atrakcyjna, była jednak dla niego czytelnym znakiem Opatrzności Bożej. Odczytał ją jako odpowiedź na swoją modlitwę do Ducha Świętego. Przyjął ją więc i przez kilka lat przepracował w firmie, która, dzięki łasce Bożej, okazała się dla niego miejscem nie tylko zarabiania pieniędzy, ale także dawania świadectwa o Duchu Świętym i przybliżania ludzi do Boga.
Poprzednia moja książeczka, zachęcająca do wielbienia Ducha Świętego, a mianowicie Koronka ku czci Ducha Świętego i Jego siedmiu darów, przedstawiła sposób wzywania Ducha Świętego inspirowany starą, chorwacką modlitwą, tzw. Różańcem Pokoju z Medjugorie. Chciałbym i tym razem skorzystać z niektórych treści Orędzia Pokoju z Medjugorie, które odnawiają duchowe tradycje i praktyki Kościoła. Proponuję zatem, by modlitewne skupienie, towarzyszące odprawianiu nowenny o owoce Ducha Świętego, wzbogacić codziennymi, konkretnymi czynami. Niech podane propozycje i intencje modlitewne po każdym rozważaniu pomogą upraszać potrzebne łaski oraz żyć owocami Ducha Świętego, umacniać je i pogłębiać w swoim życiu.


o. Mirosław Piątkowski SVD
W święto Zwiastowania Pańskiego
25 marca 2006

Mirosław Piątkowski SVD

Wydanie: II
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-7192-315-5
Format: 105x150
Stron: 50
Oprawa: miękka

Cena

4.76 zł

Vat

5%

Brutto
5.00 zł
Producent

 

Kategoria

Nowenny, litanie, koronki