Napój pietruszkowy 500 ml

Porównaj

69.99 zł

 • Id 808548

 • Składniki: wino białe i czerwone, miód, zielona pietruszka 2%, ocet winny.
   
  Hildegarda mówi: „Kto ma bóle w sercu, w śledzionie lub w boku, niech pije tak przygotowane wino często [codziennie], a ono mu pomoże."
   
  Napój pietruszkowy jest uniwersalnym środkiem przeciwko niewydolności serca i wszelkiego rodzaju niedomogom serca – niedokrwieniu, słabości, bólom serca wywołanych stresem oraz przy niedomaganiach zastawek serca. Sprawdził się też jako pomocny w dolegliwościach serca na tle reumatycznym, wzmacniający serce w czasie grypy (w kombinacji z mieszanką ziołową z pelargonią) oraz przy rehabilitacji po zawale serca. 
  Przy każdym osłabieniu serca, szczególnie w starszym wieku, w pierwszym rzędzie należy sięgnąć po napój pietruszkowy, który podwyższa wartości składników chemicznych w organizmie.
   
  Napój ten wzmacnia organizm i poprawia samopoczucie, dlatego można go polecić jako smaczny aperitif. Był on pierwszym Hildegardowym środkiem leczniczym, który dr Hertzka mógł wytwarzać w swojej aptece w Konstancji w większych ilościach. Od tego czasu napój cieszy się na świecie dużą popularnością z uwagi na swój dobroczynny wpływ na serce i krwioobieg.
   
  Fragment z książki “Powrót do harmonii" Alfreda Walkowska