Porównanie produktów

Opis

Śmiało i odpowiedzialnie można powiedzieć, że takiej książki jeszcze nie było. Kompletny zbiór wypowiedzi Karola Wojtyły na Soborze Watykańskim II już do nabycia.

Dotychczas teksty wystąpień Karola Wojtyły na II Soborze Watykańskim opublikowano wyłącznie w dokumentach soborowych i po łacinie. Spoczywały one więc – prawie nikomu nieznane – w kościelnych archiwach.

Niniejsza publikacja to pierwsze całościowe tłumaczenie ich na jakikolwiek język. Jest to oczywiście język polski. Ale z tych szczególnych źródeł będą mogli skorzystać także czytelnicy obcojęzyczni, ponieważ tekst zostanie tu zamieszczony w lustrzanym – polsko-łacińskim – układzie. Prezentację Wojtyłowych wypowiedzi poprzedza obszerny wstęp wprowadzający w kontekst. Postawiono w nim pytanie nie tylko o to, jakie sugestie Karola Wojtyły znalazły się w dokumentach soborowych, ale też o to, jaki wpływ miał jego aktywny udział w Soborze na decyzję konklawe w październiku 1979 roku. Tekst główny uzupełniają szczegółowe przypisy. Całość zamknięta została w ekskluzywnej szacie edytorskiej.

Autor: Robert Skrzypczak
ISBN: 978-83-60853-05-4
Format: 175x245
Stron: 450
Rodzaj okładki: twarda
Wydawca: Centrum Myśli Jana Pawła II

Cena

65.71 zł

Vat

5%

Brutto
69.00 zł
Producent

Centrum Myśli JP2 

Kategoria

Ogólne