W lipcu i sierpniu księgarnia jest czynna w godzinach (pon. - pt) 10.00 - 18.00 (sb) 10.00 - 15.00

Porównanie produktów

Opis

Najbardziej osobista i przenikliwa książka o Benedykcie XVI
Niniejsza książka jest żywym wspomnieniem. Składa się z ponad sześćdziesięciu wybranych relacji z tamtych dni, gdy Joseph Ratzinger był pierwszym od ponad czterystu lat papieżem z Niemiec, Badde towarzyszył mu z bliska jako korespondent dziennika "Die Welt".  (Z Przedmowy)

Książka nie jest biografią Benedykta XVI, naświetla ona jedynie czas pontyfikatu papieża. Autor na prośbę profesora Stefana Heida zebrał wszystkie artykuły na temat papieża z Niemiec by móc wydać je w postaci książki, która przechowa ten fragment historii. 

Książka zaczyna się zatem dokładnie 18 kwietnia 2005 roku o godz. 17.45, a kończy 28 lutego 2013 roku pożegnaniem "Buona notte", z balkonu Pałacu Papieskiego w Castel Gandolfo. Obejmuje osiem lat, a dokładniej dziewięćdziesiąt cztery miesiące albo dwa tysiące osiemset siedemdziesiąt jeden dni (...).  (Od Autora)

Paul Badde (ur. 1948 w Schaag), niemiecki historyk, dziennikarz i autor książek. Studiował filozofię i socjologię we Freiburgu, następnie był nauczycielem w gimnazjum we Frankfurcie. Od 1979 współpracował z czasopismem satyrycznym “Pardon”. Był również redaktorem dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Od 2000 pracował jako korespondent zagraniczny "Die Welt", najpierw w Jerozolimie, później także w Rzymie i Watykanie. Jego zainteresowania skupione są wokół historii religii i teologii, w tym szczególnie wokół zjawiska objawień i badań nad autentycznością relikwii chrześcijańskich, m.in. całunu turyńskiego czy chusty z Manoppello. Jest autorem kilku bestsellerów, z których najbardziej znaną książką jest Boskie oblicze. Całun z Manoppello. 

Autor: Paul Badde
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 296
Tłumacz: Marcin Masny
Wydawca: Wydawnictwo Niecałe

Cena

33.24 zł

Vat

5%

Brutto
34.90 zł
 
Producent

 

Kategoria

Benedykt XVI