W lipcu i sierpniu księgarnia jest czynna w godzinach (pon. - pt) 10.00 - 18.00 (sb) 10.00 - 15.00

Czas Benedykta

Porównaj

34.90 zł

 • Id 746134
 • Najbardziej osobista i przenikliwa książka o Benedykcie XVI
  Niniejsza książka jest żywym wspomnieniem. Składa się z ponad sześćdziesięciu wybranych relacji z tamtych dni, gdy Joseph Ratzinger był pierwszym od ponad czterystu lat papieżem z Niemiec, Badde towarzyszył mu z bliska jako korespondent dziennika "Die Welt".  (Z Przedmowy)

  Książka nie jest biografią Benedykta XVI, naświetla ona jedynie czas pontyfikatu papieża. Autor na prośbę profesora Stefana Heida zebrał wszystkie artykuły na temat papieża z Niemiec by móc wydać je w postaci książki, która przechowa ten fragment historii. 

  Książka zaczyna się zatem dokładnie 18 kwietnia 2005 roku o godz. 17.45, a kończy 28 lutego 2013 roku pożegnaniem "Buona notte", z balkonu Pałacu Papieskiego w Castel Gandolfo. Obejmuje osiem lat, a dokładniej dziewięćdziesiąt cztery miesiące albo dwa tysiące osiemset siedemdziesiąt jeden dni (...).  (Od Autora)

  Paul Badde (ur. 1948 w Schaag), niemiecki historyk, dziennikarz i autor książek. Studiował filozofię i socjologię we Freiburgu, następnie był nauczycielem w gimnazjum we Frankfurcie. Od 1979 współpracował z czasopismem satyrycznym “Pardon”. Był również redaktorem dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Od 2000 pracował jako korespondent zagraniczny "Die Welt", najpierw w Jerozolimie, później także w Rzymie i Watykanie. Jego zainteresowania skupione są wokół historii religii i teologii, w tym szczególnie wokół zjawiska objawień i badań nad autentycznością relikwii chrześcijańskich, m.in. całunu turyńskiego czy chusty z Manoppello. Jest autorem kilku bestsellerów, z których najbardziej znaną książką jest Boskie oblicze. Całun z Manoppello. 

  Autor: Paul Badde
  Rok wydania: 2018
  Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  Liczba stron: 296
  Tłumacz: Marcin Masny
  Wydawca: Wydawnictwo Niecałe