Aktualności

Dlaczego warto zaopatrywać się w miód właśnie u nas? 
Miody, które mają Państwo możliwość zakupić w Księgarni na Miodowej pochodzą ze sprawdzonych źródeł.
Współpracujemy z doświadczonymi pszczelarzami, dla których praca jest pasją.

Naszym wieloletnim dostawcą jest pasieka Barć Kamianna, zlokalizowana na terenie Beskidu Sądeckiego w otoczeniu nieskażonej jeszcze przyrody. To właśnie z Kamiannej wyjątkowo wartościowy miód spadziowy rokrocznie otrzymywał papież Jan Paweł II.
Pasieka prowadzi podstawowe analizy miodów i produktów pszczelich, a także prowadzi działalność szkoleniowo-informacyjną w zakresie pszczelarstwa.

Współpracujemy również z pasieką "Dary z ula", która znalazła swoje miejsce na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Bogata przyrodniczo Puszcza Bolimowska pozwala zamknąć w miodowych słoikach najlepsze walory zdrowotne. Szczególnie polecamy aromatyczny miód gryczany, który w szerokim zakresie wspomaga leczenie wielu dolegliwości.
 
Na naszych półkach swoje miejsce honorowe mają również miody z pasieki "Waldi". Są to kompozycje głównie wielokwiatowe z dominacją poszczególnych kwiatów. Charakteryzują się "masełkową" konsystencją i jasnym kolorem. Wśród nich prym wiedzie miód mniszkowy, który bogaty jest w wiele biopierwiastków i witamin. Pasieka "Waldi" korzysta z zielonych terenów bliskich okolic Kampinoskiego Parku Narodowego.
 
Oprócz miodów mogą Państwo znaleźć u nas również inne produkty pszczele. Zachęcamy także do śledzenia wydarzeń odbywających się w naszej księgarni - wśród nich organizujemy również spotkania związane z miodem i apiterapią.